Warning: Parameter 2 to WPE\Site_Preview::the_posts() expected to be a reference, value given in /home/kesiseny/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Yurt Dışı Staj Bursu – Kesişen Yollar
Mart 10, 2018

Yurt Dışı Staj Bursu

Yurt Dışı Staj Bursu

Yurt dışı staj bursu programımızın amacı, 2018 yaz döneminde yurt dışında staj yapma hakkı kazanmış Türkiye’de okuyan üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamaktır. Programa başvurmak için son gün: 18 Mayıs!

Destek verebileceğimiz öğrenci sayısı sınırlı olduğu için, sadece maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerinin programa başvurmasını bekliyoruz. Bunun dışında, başvuru koşulu olarak maddi ihtiyaç gereksinimini gösteren bir belge talep etmiyoruz.

Programımızda bu sene, akademik başarının yanında sosyal sorumluluk bilinci yüksek öğrencileri de desteklemek ve bu alışkanlığı teşvik etmek için, herhangi bir sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak çalışan öğrencilere ek kontenjan açılacaktır.

Hangi öğrenciler programa başvurabilir?

 Türkiye’de bir üniversiteye kayıtlı olan ve 2018-19 döneminde üniversite öğrencisi olmaya devam edecek

 3.00 üzerinde CGPA’ye sahip

 Staj programı dahilinde ödeme almayan

 En az 1 ay süreli yurt dışı staj başvurusu onaylanmış öğrenciler programa başvurmalı

Yurt Dışı Staj Bursu Programı jürisinde ve yönetim kurulunda yer almayan veya onların birinci dereceden yakını olmayan Kesişen Yollar gönüllüleri ve kampüs temsilcileri de bu programa başvurabilir.

Hangi kapsamdaki staj programlarını destekliyoruz?

 Kurumsal şirketler

 Start-uplar

Üniversitelerde araştırma projeleri

Nasıl bir maddi destek sağlıyoruz?

Programımız gidiş-dönüş uçak biletini (max. 500$a kadar) karşılamaktadır.