Yurt Dışında Staj Programı

Yurt dışında staj programımızın temel amacı, yurt dışında staj yaparak hem kariyerinde büyük bir adım atmak hem de hayat tecrübesi kazanmak isteyen üniversite öğrencilerine destek olmak. Ama dikkat, bu program sadece hali hazırda yurt dışında stajı bulmuş öğrencilere maddi destek sağlayan bir burs programı.

Yurt dışında staj bursunu bırakın da, stajı bulmak asıl işin en zor kısmı mı diyorsun? Gerçekten de haklısın 🙂 Belki geçmiş senelerdeki bursiyerlerimizin hikayelerinden ilham alarak sürece başlayabilirsin. Ayrıca, istersen danışmanlık programımıza dahil olup danışmanlarımızla bire bir görüşmeler ayarlayarak yaz hedeflerini somutlaştırmaya yönelik ilk adımları atabilirsin!

Master & Ph.D. hedeflerine yönelik kendini geliştirmek için araştırma stajı mı yapmak istiyorsun? Amerika’daki bazı üniversitelerde sana burs veren çeşitli bölümlere yönelik araştırma staj programları olduğunu biliyor muydun? Bu programların bir kısmına göz atmak için buraya tıkla.

Ayrıca, 2019 yazı için Mart ayından itibaren bu sayfa üzerinden yurt dışında staj programına başvuru yapabilirsin. Başvuru koşullarını şimdiden öğrenmek istiyorsan, buraya tıkla.

Sıkça Sorulan Sorular