Öğretmenim Canım Benim

Öğretmenim Canım Benim

Eğer sen de öğretmenine bizim aracılığımızla teşekkür etmek , hikayeni herkese duyurmak ve ödül olarak planladığımız harika bir günü öğretmeninle birlikte geçirmek istersen başvurmayı unutma!

Sonuçlar Açıklandı!

Genel Bilgiler

dy_arrow

Yarışma Kuralları

dy_arrow

Ödül

dy_arrow

Kazanan: Van Türk Telekom Lisesi Felsefe Ögretmeni Tahir Kaçar'ı Anlattığı Video ile Enes Salih Arpa

Van Türk Telekom Lisesi Felsefe Ögretmeni Tahir Kaçar’ı anlattığı video ile Öğretmenim Canım Benim yarışmamızı kazanan Enes Salih Arpa’yı bir kez daha kutluyoruz! Her ne mesleği icra ederlerse etsinler, öğrencilerine fedakar olmayı aşılayan ve onlar için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Tahir Hocamıza, öğrencilerinin her anında yanında olduğu için, hayatlarını şekillendirirken onlara umut olduğu için biz de teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi sunuyoruz. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. ☻

EnesSalihArpa
tahirKacar

Genel Bilgiler

Nedir?

Öğretmenim Canım Benim, lise ve üniversite öğrencilerinin hayatlarında yer edinmiş öğretmenlerini anlattıkları, bu yolla öğretmenlerin hayatımızdaki yerini vurgulayarak minnettarlığımızı göstermeyi ve öğretmenleri gururlandırmayı hedefleyen bir yarışma.

Peki ama nasıl?

Yapman gereken çok basit ve aslında tamamıyla sana kalmış. Öğretmeninin hayatındaki etkisini anlatan kısa bir yazı , video, resim veya poster hazırlayabilirsin.  Tek dikkat etmen gereken şey, öğretmeninle olan bağını ve hayatındaki katkısını güzelce anlatabilmen.

Ne zaman?

Başvurular 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde açıldı. Son başvuru tarihi ise 16 Şubat 2018.

Nelere dikkat etmeliyim?

Eserinizde öğretmeninizin hayatınızdaki pozitif katkısını anlatmanız gerekmekte. İçerikte bir kısıtlama bulunmamakta, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Yarışma Kuralları

dy_arrow

Yarışma Kuralları

Hangi yol ile yarışmaya katılırsanız katılın, eserinizi sizin oluşturmanızı ve özgün olmasını bekliyoruz. Özgün olmadığı belirlenen başvurular diskalifiye edilecektir.

Sorular

Sizden eserinizi oluştururken cevaplamanızı istediğimiz sorular:

1. Bahsettiğin öğretmeninin niye hayatını büyük ölçüde etkilediğini düşünüyorsun? (Lütfen cevaplarken somut örnekler vermeye çalış)

2. Sence öğretmenini diğer öğretmenlerden ayıran, senin için ve belki de başka birçok öğrenci için özel kılan, ilham verici özellikleri neler?

3. Canın öğretmenini de aklında tutarak bize ideal öğretmeni anlatabilir misin?

Belgeyi Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düz Yazı:  Sizden uzun bir kompozisyon yazmanızı değil, 300 kelime civarında kısa bir yazı bekliyoruz.

Video:  Örnek olarak, öğretmeninizle anılarınızdan fotoğrafları videoda kullanabilirsiniz. Video süresinin 3-4 dakika civarında olmasını bekliyoruz.

Şiir:  Şiirinizin en fazla 100-150 kelime olmasını bekliyoruz.

Ödül

dy_arrow

Ödül

Masraflarını bizim karşılayacağımız, kazanan öğrenci ve öğretmeninin beraber geçirecekleri bir gün*

*Öğretmen ve öğrenci farklı şehirlerde yaşıyorlarsa uçak bileti ücreti ödüle dahildir.

Kesişen Yollar Derneği yarışma tarihlerini, etkinlik ve ödül içeriklerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm sorularınız için info@kesisenyollar.org adresinden bize ulaşabilirsiniz!