Danışmanlık Programı Bursu

Danışmanlık Programı Bursu

Danışmanlık Programı’ndan aktif olarak faydalanan danışanlara özel olan $250 değerindeki eğitim bursu ile ilgili detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bu bursun amacı ve kapsamı nedir?
Bu uygulamamızın amacının, böyle bir bursa ihtiyaç duyan ve doğru amaçlar uğruna kullanmayı planlayan, aynı zamanda da Kesişen Yollar Danışmanlık Programı’ndan olabilecek en iyi şekilde yararlanan danışanları ödüllendirmek olduğunu belirtmek isteriz.
Kapsam olarak ise bu burs, her ay bir danışana $250 değerinde ve yalnızca eğitim giderlerinde kullanılacak olan bir maddi desteği içeriyor.

Peki bu bursu kimler alabilecek?
Değerlendirilen danışanlar her ay belirtilecek olan tarihler arasında alacağımız başvurulardan olacak ve değerlendirme kriterleri olarak öncelikle danışmanlarla yapılan görüşme adetleri ve bu görüşmelerin ardından Danışmanların verdiği geri dönüşler baz alınacak;

  • Daha önce burs kazanmamış bir danışan için, programa dahil olduğu andan itibaren yaptığı tüm görüşmeler değerlendirmeye alınacak.
  • Burs kazanan bir danışan için ise en son burs kazandığı aydan sonraki görüşmeleri dikkate alınacak.
  • Burs kazanan bir danışan, kazandıktan 6 ay sonra tekrar başvurabilir.
  • Görüşme sıklığından öte, danışanların görüşmelerden aldığı olumlu yorumlar jürinin ana kriteri olacak. Bunun yanında, danışanın diğer programlardan ne kadar faydalandığı da değerlendirme kriterleri arasında olacak.
  • Danışanın bursu kazanabilmek icin en az 3 aydır Mentornity sisteminde kayıtlı olması gerekecek.

Bunun yanında görüşmeler sonrası yapılan geri dönüşler de değerlendirileceğinden her görüşme sonrasında geri dönüş sorularını yanıtlamayı ve Danışmanlara da bunu hatırlatmayı unutmayın.

Bu bursu nasıl kullanabilirim?
Burs yalnızca eğitim giderlerini karşılamak üzere verilecek. Bunun için burs kapsamında yapılan eğitim harcamalarını faturalandırmanızı ya da harcamayı yapmadan önce bize belirtmenizi rica ediyoruz. Bu sayede faturayı getirdiğinizde size karşılığını gönderebilir ya da yapacağınız harcamayı doğrudan biz ödemiş olabiliriz.
Eğitim harcamaları;

  • kurs ücreti,
  • konferans ya da etkinlik katılım ücreti ya da uçak bileti,
  • kitap ücreti,
  • Sınav ücreti
  • online ders ücreti,

ya da kendi eğitiminiz için yapacağınız herhangi bir harcama olabilir. Bunlar dışında bir kategoride harcama yapmayı planlıyorsanız bunu başvuru formunda belirtmenizi rica ediyoruz.

Nasıl ve ne zaman başvurabilirim?
Her ay, başvurular ile ilgili bilgilendirme yapacağız. Başvurular genellikle her ayın son haftasında alınıyor ve yalnızca başvuru yapan danışanlar değerlendiriliyor.

Kazananlar nasıl duyurulacak?
Her ay kazanan danışanımızı mail ile bilgilendireceğiz ve kısa bir süre sonra Kesişen Yollar’a ait sosyal medya hesapları üzerinden de duyuracağız.