Selim Önal

Başkan

1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Sabancı Üniversite’sinde lisans eğitimine başladı. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi’nin Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği anadal ve Matematik yandal programlarından mezun olup Brown Üniversite’sinde İşlemsel Biyoloji alanında doktoraya başladı. 2010 yılında Master derecesi alıp doktora programından ayrıldı. 2010 yılı Haziran ayında Oracle’da Fusion Applications takımında uygulama mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2011 yılı Temmuz ayında Google’a katıldı, ve 2016 Ocak ayına kadar Google Arama motoru üzerinde yazılım mühendisi olarak çalıştı. 2016 Ocak ayından 2017 Haziran ayına kadar Palantir’de yine yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2017 Temmuz ayında Quip (Salesforce) şirketinde çalışmaya başladı

Kesişen Yollar Derneği’nden önce 2003-2008 yılları arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Istanbul Kadıköy Şubesi’nin yaz ve kış okullarında, 2003 yılında Koç Lisesi’nin ve 2004-2008 yılları arasında da Sabancı Üniversitesi’nin Istanbul Sultanbeyli’deki çeşitli okullardaki projelerinde gönüllü eğitmenlik yaptı. 2011 yılından bugüne kadar da California Redwood City’deki Friends for Youth derneğinde mentörlük yapmakta ve derneğin kaynak geliştirme etkinliklerine destek olmaktadır.

Gülşah Altun

Başkan Yardımcısı

Çanakkale’de doğdu. İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı. Üniversite’den 1999 yılı sonunda mezun oldu ve İstanbul’da Alcatel, Teletaş’ın AR&GE bölümünde yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 2 sene Alcatel’de çalıştıktan sonra, 2001 yılında Amerika’nın Atlanta şehrindeki Georgia State Üniversity’sinde Bilgisayar mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladı. Prestijli GSU MBD (Molecular Basis of Disease) bursunu kazandı ve biyoinformatik analındaki çeşitli projelerde görev aldı. 2008 yılında bilgisayar mühendisliği doktorasını tamamladıktan sonra, 2008 ve 2011 yılları arasında University of California, San Diego (UCSD) ‘da ve The Scripps Research Institute, San Diego enstitülerinde kök hücreler konusunda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Kök hücrelerin yüksek hacimli DNA mikroçip data analizlerini yaptı ve uluslararası konferans ve dergilerde makaleler yayınladı. 2011 yılında biyoinformatik yazılım mühendisi ve araştırmacısı olarak San Francisco’daki Thermo Fisher Scientific şirketinin AR&GE bölümünde çalışmaya başladı. Şu anda halen şirkette yeni nesil genom dizileme alanında çalışmakta ve bu konuda çeşitli yazılımlar üretmektedir.
Yüksek lisans eğitimi sırasında, üniversitenin “GSU Student Chapter of ACM (Association for Computing Machinery)” adlı öğrenci kulübünde gönüllü olarak çalıştı. 2 yıl program yöneticiliği yaptıktan sonra, başkan seçilerek, 3 yıl boyunca öğrenci kulübünün başkanlığını yürüttü. Kulüpte öğrenciler için çeşitli etkinlikler düzenledi; akademide ve endüstride çalışan yazılım mühendislerini konuşma yapmaları için okula davet etti. Ayrıca öğrenciliği sırasında çeşitli bilgisayar derslerinin hocalığını ve yazları da öğrencilere danışmanlık yaptı.

Emre Tezişci

Mali İşler & Sosyal Medya Direktörü

1993 yılında Eskişehir’de doğdu. 2011 yılında Özel Atayurt Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimine başladı. 2015 yılında Ericsson’da uzun dönem stajyer olarak çalıştı. 2016 yılında Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği anadal programından mezun olup San Francisco, Hult International Business School’da Uluslarlarası İşletme yüksek lisans programına başladı. Yüksek lisans eğitimini San Francisco, Shanghai ve Dubai’de alarak 2017 yılında tamamladı. Şu anda San Francisco’da yaşamaktadır.

Kesişen Yollar Derneğinde Kariyer Sohbetleri, Sosyal Medya ve Web sitesi ile ilgilenmektedir.

Berfin Şimşek

Yurtdışında Staj Programı Direktörü

1995’te İzmir’de doğdu. Lise eğitimi boyunca ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarına katıldı. Arjantin’de (2012) ve Kolombiya’da (2013) düzenlenen uluslararası matematik olimpiyatlarında bronz madalya kazandı. 2013 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı sene Koç Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik mühendisliği okumaya başladı ve Matematik ile çift anadal yapıyor. 4 sene boyunca Koç Universitesi IEEE öğrenci koluyla üniversite öğrencilerine yönelik üretkenliği ve yaratıcılığı artırma hedefindeki kariyer planlama, kişisel gelişim ve eğitim alanlarındaki etkinliklerde aktif olarak çalıştı. Şu an, University of California, Los Angeles (UCLA)’de exchange yaparak eğitimine devam ediyor.

Yaman Kural

1991 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında ODTÜ Koleji’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı. 2014 yılında mezun olup İstanbul’a taşındı ve yönetim danışmanlığı alanında çalıştı. 2016 yılında ABD’ye taşındı ve Chapman Üniversitesi’nde MBA programına başladı.

2013 yılında Avrupa Birliği’nin ‘Youth in Action’ projesi kapsamında Polonya’da gönüllü oldu ve bir bağış kampanyasında görev aldı. Bu projedeki katkılarından dolayı 2014 yılında Bilkent Üniversitesi tarafından Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne layık görüldü.

Tarık Korkmaz

Sosyal Sorumluluk Projeleri

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Koç Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği okumaya başladı. Programlamaya olan ilgisini fark ettikten sonra bilgisayar mühendisliği bölümünde çift anadal programına başladı. Girişimciliğe, yapay zeka sistemlerine, makine öğrenimine, mobil programlamaya ilgili duyuyor ve bu alanlarda stajlar yaptı. Eğitimine Koç Üniversitesi’nde 4. sınıf öğrencisi olarak devam eden Tarık, mezun olduktan sonra makine öğrenimi alanında yüksek lisans yapmak ya da yazılım mühendisi olarak iş hayatına girmek istiyor. Makine öğrenimi üzerine yoğunlaşan bir startupta staj yapan Tarık startup ortamlarını seviyor ve bu ilgisini bir girişimci olarak hayatına yansıtmak istiyor.

Emsal Cengiz

Websitesi ve Sosyal Medya

1996 Yılında Ağrı’da doğdu. Lise öğrenimini Ağrı Dağı Anadolu Lisesinde tamamladı ve 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Yazılım Mühendisliği biliminde lisans eğitimine başladı.

Kesişen Yollar Derneğinde websitesi tasarımı ve sosyal medya ile ilgilenmektedir.

Beste Özer

1992 yilinda Richmond, Virginia’da dogdu. Lise egitimine Izmir Amerikan Kolejinde baslayip, daha sonra Isvicre ve Hirvatistandaki uluslararasi okullarda okudu. 2011 yilinda Northeastern Universitesinde Psikoloji okumaya baslayip, 2015 yilinda Uluslararasi Iliskiler yan daliyla mezun oldu. Universite hayati boyunca Rusya, Turkiye ve Amerika’da Insan Kaynaklari ve Organizasyon Gelisimi bolumlerinde staj yapti, ayni zamanda kisisel gelisim ve egitim alanlarinda gonullu olarak calisti. Iki yildir Boston’daki bir ilac sirketinde Liderlik ve Yetenek Gelisimi bolumunde calisiyor.

Ece Alpaslan

Ece 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Sabancı Üniversitesi’nden Malzeme Bilimi ve Mühendisliği lisans (2011) ve yüksek lisans (2013) derecelerini aldıktan sonra, doktorasını tamamlamak için 2013’un eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrine taşındı. Ağustos 2017’de Kimya mühendisliği alanından doktora derecesini alan Ece, doktorası boyunca etkin biçimde kanser hücrelerini öldürmeyi hedefleyen nanoparçacıklar üzerinde çalıştı.
Kesişen Yollar’dan önce 2015-2017 yılları arasında Northeastern Üniversitesi Türk Öğrencileri Klübü’nün başkanlığını, 2015-2016 yılları arasında GWİSE (Kadın Mühendis ve Bilim İnsanları) Klübü’nün sosyal medya koordinatörlüğü üstlendi.

Sedat Çağdaş

Sedat Çağdaş 1996 yılında Denizli’de doğdu. Lise’yi Denizli Er-Bakır Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başladı. Üniversiteye başladığı dönemde ITU içinde bir çok kulüp ve organizasyonda aktif rol aldı. IEEE ITU Öğrenci Kolu’nda Computer Society başkanlığını üstlendiği sırada Türkiye’nin alanındaki en büyük algoritma yarışmalarından olan Yazılım Maratonu ’17 organizasyonu ve IEEE ITU içinde bir çok organizasyonda rol aldı. 2017 yılından itibaren ITU ACM Student Chapter’ın kurucu yönetim kurulunda yer almaktadır ve aynı zamanda Microsoft Student Partner programının bir parçasıdır.

Bartu Doruk Demirkıran

1995 yılında Lüleburgaz’da doğdu. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Bilgisayar Mühendisliği okumaya başladı. Girişimciliğe, makine öğrenimi ve derin öğrenmeye, veri tabanı tasarımı ve optimizasyona ilgi duyuyor ve Evreka’da yazılım mühendisi olarak staj yaptı. Şu an ise Parabol Yazılım’da uygulamalı veri bilimi üzerinde yazılım stajyeri olarak çalışıyor. Kesişen Yollar Derneği’nde gönüllü olarak sosyal yardım yarışmaları üzerinde çalışıyor. Startup deneyimleri bulunan Bartu, lisans eğitimini tamamladıktan sonra yazılım mühendisi olarak çalışma istiyor.

İsa Erdemir

Siirt’te doğdu. Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümüne başladı. Kesişen Yollar Derneğinden önce 1 sene Young Guru Academy’de sorumluluk aldı. Son 2 senedir Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu başkan yardımcılığını yapmakta ve 6 aydır da Kesişen Yollar Derneğinde Kariyer Sohbetleri programında sorumluluk almaktadır. Neuroscience, spor ve ortopedi alanlarına ilgi duyuyor ve ileride sporcu sağlığı rehabilitasyonunda çalışmak istiyor.