Warning: Parameter 2 to WPE\Site_Preview::the_posts() expected to be a reference, value given in /home/kesiseny/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Sizden Gelenler – Crossing Paths

Sizden Gelenler

 • Merhaba, öncelikle bu kuruluşun biz öğrenciler için ne kadar önemli olduğunu ve bu kuruluşta bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Beklentilerim arasında mesleğim ile yakından ilgili ve bilgili bir danışman bulup ondan ileriki kariyer planım için destek ve bilgi almak istiyorum. Sadece yararlanmak gibi değil bende aynı şekilde danışmanıma yardımcı olabildiğim her konuda yardımcı olmak istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi tekrar sunuyorum.
  Mert Özaşkınlı
  Danışan
 • Bizim Kesişen Yollar’la yolumuz bir tv programı izlerken kesişti. Hemen internet sitesini inceledim ve benim geçmek istediğim yollardan daha önce geçmiş tecrübeli kişilerden birşeyler öğrenme ve yardım alma fikri cazip geldi. Danışan olarak Hansel ve Gretel masalındaki gibi yere bırakılan ekmekleri takip ederek yolu bulmak daha kolay olacak 🙂
  Sedat Arslan
  Danışan
 • “Merhaba, Ben yeni diller öğrenip farklı kültürleri tanıma hayalleri olan bir üniversite öğrencisiyim. Yeni ülkeler gezip, yeni insanlarla tanışmak; ve bu dünya için yeni, farklı ve yararlı olmak istiyorum. Şu anda en yakın hayalim ve hedefim Amerika’da yüksek lisans yapıp oraları tanıyıp, orada aktif olmak. Lakin orada bir tanıdığım olmadığı için neler yapabileceğime dair araştırma yaparken yolum Kesişen Yollar ile kesişti. Bu süreçte Danışmanlarımla iletişime geçip aklıma takılan sorularımı cevaplamak ve şüphelerimi açıklığa kavuşturup yolumu bu doğrultuda çizme fırsatı bulduğuma inanıyorum. Bu imkanı bizlere sunan herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.”
 • Kesişen Yollar benim için küresel perspektifi, dünya ve insanlık için bilim ve teknoloji üretme umudunu besleyen bir köprü. Benim önümdeki belirsiz süreci deneyimleriyle aydınlatabileceklerini düşündüğüm insanlardan kurulu bir rehber aynı zamanda.
 • Akademik ve kariyer olarak kendi alanlarında uzman, belli bir statüye sahip olan danışmanların maddi manevi hiçbir karşılık beklemeden danışanlara vakit ayırıp onların kafasındaki soru işaretlerini​ yanıtlaması​ takdir edilmesi gereken bir durum bize bu şartları sağladığı için tüm kesişen yollar derneği üyelerine teşekkür ederim.
 • Öğrenciyken sektördeki insanlarla kolayca iletişim kurma imkanı sağlayan siz değerli kesişen yollar derneğine çok teşekkür ederim
 • Selim’le Sabancı’ya Palantir etkinliği için geldiğinde tanışmıştık. Hepimiz biliyoruz yurtdışında yazılım alanında büyük fırsatlar olduğunu ama birinin gelip size ona giden yolu ve fırsatları tek tek anlatması bunu çok daha yakın kılıyor. Ayrıca kendisi mülakat için referans da olarak birinci elden süreci tecrübe etmemi sağladı. O mülakatta başarılı olamasam da daha sonra Amazon ile görüşmemde verdiği tavsiyeler çok faydalı oldu ve şu an Amazon’da Machine Learning alanında staj yapıyorum.
 • İçimizde var olan potansiyelin doğru yere varması için neler yapabiliriz? Nasıl doğru şekilde kontrol edebiliriz ve yön verebiliriz?
 • “Yaşamımızda gideceğimiz yolu biz seçeriz fakat bu yolda birinin bizi yönlendirmesi gerekir aksi halde planlarımızı yarına erteleriz. Oysa yarın dediğimiz şey %99 yaratıcılık ve motivasyondan oluşur. Kendim için seçtiğim yolda bir çok hayalim var ve hepsi o kadar fazla ve cazip ki sanırım bir danışan olma fikri burada oluştu. Gazetecilik öğrencisiyim ve bir çok insanın hayatına dokunmak istiyorum bunun yolu da biraz benim hayallerime dokunmaktan geçiyor. Herkesin hayallerime dokunmasını ve bi şeyler katmasını istiyorum.”
  Nagehan Kayaoğlu
  Danışan
 • “Merhaba, Aktif olarak bir lojistik firmasında yazılım mühendisi olarak çalışıp bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Kesişen yollar derneği ile ilk olarak computer science üzerine youtube yayınında tanıştım. Yayınınızı izledikten sonra uzun süredir hayalim olan silikon vadisinde iş bulma konusunda bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Hayallerimi ertelemenin bana birşey katmayacığını anlayınca sektördeki işimi bırakıp mülakat sürecine hazırlanmak için bir yola çıktım. Bu yolda staja girmenin işe girmekten daha kolay olduğunu görünce de öncelikle staja başvurmaya karar verdim. Şuanda teknik mülakat için hazırlanıyorum. Bu yolda her türlü yönlendirmenize açığım, tavsiyeleriniz benim için altın değerinde olacaktır. Şimdiden teşekkürler.”
 • “Tesadüflerin yolunuza çıktığı anlarda farkına vardıklarınız, hayatınıza kattıklarınız , göremedikleriniz ise hayatınızda teğet geçtiklerinizdir. Birbirine destek ve dokundukları hayatlarda yolunu aydınlatan ışık olan bu derneği tesadüfen keşfettim. Yollarımızın kesiştiği, tesadüflerin değer kattığı paylaşımlar yaşamak dileğiyle. Küçükte olsa katkı sağlamak ve hayatıma katacak çok şeyleri olduğuna olduğum güzel insanları iyi ki varlar… ”
 • “Erasmus değişim programında yer almam sebebiyle henüz bir programda aktif olarak yer alamasam da, kuruluş amacı ve enerjisiyle Kesişen Yollar Derneği’ne ilgiyle birkaç ay önce dahil oldum. Yaptığım ufak bir araştırma neticesinde, derneğin kurulma amacı ve çekirdek kadronun idealleri ve gerçekten güzel bir hedef olan, ülkede eğitim almakta olan gençlere yardımcı olmak fikri gerçekten çok hoşuma gitti. Çünkü hayatımda her zaman gördüm ki, özellikle eğitim alanında, tecrübelerle edinilen bilgileri sonraki kuşaklara aktarabilmek onlara çok yardımcı oluyor. Bu bağlamda, derneğin de bizlerle paylaştıkları/paylaşabilecekleri her şeyin de çok kıymetli olduğuna inanmaktayım. Öncelikli hedefim elbette Türkiye’ye döndüğümde dernek faaliyetlerine, etkinliklerine daha aktif katılabilmek, hem öğrenmek hem de öğretebilmek . Uzun vadede ise yurtdışında bir master ve belki de bir yaşam planlama hedefim olduğu için; yine burada yurt dışında yaşamakta olan bir çok danışman ile tanışmak ve tecrübelerinden faydalanmak istemekteyim. Yine aynı şekilde uzun vadede burada öğrenilenlerin, bilgi paylaşımı yapan insanların , birbirine çok olumlu etki edeceğini ve belki de ileride ciddi anlamda güzel girişimlere ya da maddi/manevi başarılara öncülük edeceği inancındayım. Hatta istekli ve azimli bir kitlenin, sizlerin de desteğiyle hem dernek, hem bireysel hem de toplum adına çok güzel fikirlere öncülük edeceğine inanıyorum.”
 • Hayatta insanin karşısına bazı fırsatlar çıkar ve bu aslında sizin degerlendirme seklinize göre bir fırsata donusmus olur. Bir baslangic yapabilmek icin de bir kapinin aralanmasi gerekir. Kesisen yollar ekibi vasitasiyla onume bu kapilardan birinin acilmasini diliyorum. Kim bilir, belki bir gun burada hayallerimi gerceklestirebilecegim biriyle yollarim kesisir. Hayatimin kesisecegi insanin, ilham kaynagim olmasi dilegiyle…
 • “Kesişen Yollar’ın vizyonu ve çalışmalarını oldukça gerekli ve başarılı buluyorum. Amerika’ya lisans eğitimi için gidecek bir öğrenci olarak yurtdışında yaşayan Türk’lerin başarılarına yer vermesi, webinarlar aracılığıyla değerli bilgi aktarımına olanak sağlaması ve danışmanlık sistemiyle bir destek mekanizması sunması beni oldukça etkiledi. Amerika ve diğer ülkelerdeki Türk’lerin birbirlerine destek olabilecekleri bir network oluşturulması doğrultusunda da çok önemli katkıda bulunabileceklerine inanıyorum.”
 • Merhaba , İstanbulda yıldız teknikte elektrik mühendisliği öğrencisiyim. Okulu bitirdikten sonra mba programına katılıp kendimi hem bölümüm de geliştirip hemde yönetim birimlerinde ilerlemek istiyorum. Aynı zamanda enerji sektörünün piyasasının cok önünün açık olacağını düşündüğüm için temiz enerjiyle ilgileniyorum . Kendimi bu alanda geliştirirken kesişen yolların da bana destek olması beni çok mutlu eder. Ülkemizde ki bu konuda kendini geliştirmiş profesyonel insanların bizim gibi istekli öğrencilerin önümüzü açmaları ve önder olmalarını umuyorum.
  Danışan