Kariyer Koçum Bursiyerleri (2018)

Kariyer Koçum Bursiyerleri (2018)

Yurt dışında staja yönelik sadece maddi destek sağlamıyoruz. Kariyer Koçum Programı kapsamında uzun süreli ve kişiye özel danışmanlık desteği verdiğimiz 6 lisans öğrencisi hem hayallerindeki staja kavuştular, hem de burs desteğimizden faydalandılar!

Ceren Arın
Brüksel Büyükelçiliği

Bilkent (Uluslararası İlişkiler, 2. sınıf)

Ben Ceren Arın, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 2. Sınıf öğrencisiyim. Kariyer anlamında karşıma çıkan tüm opsiyonları değerlendirmek ve potansiyelimi en etkili nerede kullanabileceğimi öğrenebilmek için özel sektör ve kamu alanında deneyim edinmek adına staj başvurularımı yaptım. Bu süreçte beni danışanları olarak kabul eden Kesişen Yollar Derneği sayesinde, bir senelik bir çalışmanın ardından her iki alanda da hedeflediğim stajlardan kabul aldım. PepsiCo Genel Merkezde İnsan Kaynakları stajyeri olarak iki ay boyunca gerçekleştireceğim stajın ardından 2 hafta süreyle Brüksel Büyükelçiliği’nde staj yapacağım. Her iki deneyimin de kariyerimi çizerken bana çok ayrı bakış açıları kazandıracağına ve kararlarımda yardımcı olacağına inanıyorum.

Bahadır Şimşek
UCSF

Cerrahpaşa (Tıp, 3. sınıf)

Yalova Fen Lisesi'ni dereceyle bitirip universite sinavlarinda il birincisi oldum. Simdi Istanbul Universitesi Cerrahpasa Tip Fakultesi Ingilizce Tip Bolumu 3. yili bitirmek uzereyim. Extra-curricular aktivitelerim arasinda ilgimi ceken tip konularini takip etmek ve vakit bulabildikce research girisimlerine katilmak da var. Gectigimiz yaz ve kis donemlerinde Johns Hopkins Universitesi Tip Fakultesi'nde iki staj yaptim. Bu yaz donemini de Amerika'nin bati yakasinin en iyi hastanesi olarak gosterilen UCSF'te research yaparak gecirecegim. Bu research deneyimleri sayesinde, top notch merkezlerde sistemin nasil isledigini gormek ve sistemin nasil calistigini dogrudan gozleyebilmenin yaninda, saymakla bitmeyecek bircok sey de tecrube ediliyor & ogreniliyor. Bunlara da ek olarak, yapilan bilimsel calismalarda yazar olabilme imkani da sonraki girisimlerde son derece yardimci olabiliyor.

Hikmet Demir
Showpad (start-up)

Bilkent (Bilgisayar & Matematik-ÇAP, 2. sınıf)

Ben Hikmet Demir. Bilkent Üniversitesi bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim aynı zamanda matematik bölümüyle çap yapıyorum. Dersler dışında projelerle, kulüplerle ilgilenmeyi seven bir insanım. Birinci sınıfta start-up'dan büyümüş bir şirkette 1 ay boyunca gönüllü bir staj yaptım. Burada yaptığım stajta Makine öğrenmesi(Machine Learning) alanı ile tanıştım ve temel bir proje geliştirdim. 2. sınıfta yurtdışında staj yapmak istiyordum ancak bunun olabileceğine çok inanmıyordum. 5-6 ay boyunca Kesişen yollar her türlü çıkmazımda, motivasyon düşüklüğümde ve ne yapacağımı bilmediğimde yardımcı oldular. Önümüzdeki 3 ay boyunca Belçika'nın Gent şehrinde Showpad şirketinde Machine Learning alanında staj yapacağım. Bu stajın hem dünya görüşümü geliştireceğine hem de kariyerim açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. İleride Machine Learning alanında çalışmak ve kendi şirketimi kurmak istiyorum.

Mehmet Giray Öğüt
Stanford

Boğaziçi (EEE, Ekonomi-Yandal, 2.sınıf)

Merhaba ben Mehmet Giray Öğüt. Boğaziçi Üniversitesi'nde elektrik elektronik mühendisliği bölümünde okuyorum. 2.sınıf öğrencisiyim. Derslerdeki bilgimi pekiştirebilmek ve araştırma yapabilmek amacıyla bu yaz Stanford Üniversitesi'nde staj yapacağım. Uzun süredir araştırmacı olmak istiyorum. Ayrıca bu staj sayesinde okulda teorik olarak öğrendiklerimi pratikte mühendislik yaparak uygulayabileceğime inanıyorum. Bu süreçte benden desteklerini esirgemeyen Kesişen Yollar ekibine teşekkür ederim.

Buse Sibel Korkmaz
Imperial College London

İTÜ (Bilgisayar & Endüstri-ÇAP, 2. sınıf)

Ben Buse Sibel Korkmaz. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum ve endüstri mühendisliğiyle ÇAP yapıyorum. 2.sınıf öğrencisiyim. Bilgisayar mühendisliğinde 2.sınıfta Türkiye'de bile staj bulmak çok zor olmasına rağmen Kesişen Yollar ekibinin yardımıyla bu yaz 2 ay Imperial College London'da gelecek için çok önemli olduğunu düşündüğüm veri analizi üzerine staj yapacağım. Bu stajı ararken iletişime geçtiğim hocalar sayesinde seneye yazın da yurt dışında staj yapacağım. Bu stajların yüksek lisans başvurumda önümü açacağına inanıyorum, ileride büyük bir teknoloji şirketinde veri analizcisi olmak istiyorum.

Berk Tınaz
Imperial College London

Bilkent (Bilgisayar & Matematik-Yandal, 2. sınıf)

İsmim Berk Tınaz. Bilkent Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2. Sınıf öğrencisiyim, tam burslu olarak okuyorum ve bir yandan Matematik bölümünden yan dal yapıyorum. Bu yaz gelecekte üzerine çalışmak istediğim “Derin Öğrenme” konusunda staj yapmak üzere birçok yere başvurdum. Uzun süre bu başvurularımdan olumlu sonuç alamadım ama bu süreçte bana destek olan, pes etmememi sağlayan Kesişen Yollar danışmanlarının sayesinde Imperial College London’da bu alan üzerine araştırma yapan bir labaratuvardan kabul aldım. Hem hayalini kurduğum alan hakkında deneyim kazanmak için hem de gelecek başvurularım için çok önemli yere sahip olan bu staja kabul aldığım için gerçekten çok mutluyum.