Mentoring

Danışmanlık programında yeniliklere gidiyoruz! Şu an icin programa yeni başvuru almıyoruz. Yeniden başvuru aldığımızda haberdar olmak istiyorsan bize mentoring@cpaths.org  adresimize mail atabilirsin.

Danışmanlık Programı

Danışmanlık programımız, alanında yetkin danışmanlarımız ile desteğe, yönlendirmeye ve danışmaya ihtiyaç duyan danışanlarımızı bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Derneğimizde gönüllü olarak görev yapan danışmanlarımız, eğitim ve iş tecrübesi bakımından birbirinden farklı profillerde profesyonellerden oluşmaktadır.

Temel olarak danışmanlarımız, yabancı dilde yardım ve pratik yapma olanağı, teknik bilgi aktarımı, kariyer alanında tecrübeler ve öneriler, iş mülakatları ya da görüşmesi için destek, kişiler arası iletişim becerileri geliştirilmesi ve benzeri konularda danışanlara kendilerini geliştirme olanağı sağlamaktadır.

Danışan veya danışman olmak için internet sitemiz üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda size için oluşturduğumuz iç sosyal ağ platformu hesabınızla, danışanlar olarak danışmanlara ulaşabilecek ve onlardan randevu talep edebilirsiniz. Danışmanlarımız da aynı şekilde bu platform sayesinde danışanlarına ulaşabilecek ve onlara destek olabilecekler.

Danışman Desteği Almak için Başvurun

Yeteneklerinizi geliştirmek, eğitim veya iş ile ilgili konularda tavsiye almak ve daha iyi bir gelecek için yardım almak veya ağ kurmak istiyorsanız, derneğimize başvurarak gönüllü danışmanlarımızla iletişime geçme olanağı kazanabilirsiniz.

Danışmanlarımız, yabancı dil konusunda yardım ve pratik yapma olanağı, teknik bilgi paylaşımı, iş alanında tecrübeler ve öneriler, kariyer tavsiyesi, öz geçmiş oluşturmada yardım, iş mülakatları ya da görüşmesi için destek, kişiler arası iletişim becerileri gibi geniş yelpazedeki konularda destek sunmaktadır.

Danışmanlık programından yararlanan kişiler:

  • Danışan/danışman etkileşimlerinin ötesinde; eleştirmeyen, tenkit etmeyen, ve de güvenilebilir, danışanın rahatça sorular sorabileceği ve yardım alabileceği bir ortamdan yararlanırlar.
  • Profesyonel ve mesleki becerilerin gelişimini sağlarlar.
  • Kişisel, sosyal ya da mesleki konularda kendilerine yön vermeyi daha rahat başarırlar.
  • Gelecekle ilgili konularda daha sağlam kararlar verirler.
  • Aldıkları destek ile, toplumun daha mutlu ve daha üretken bir parçası olurlar.

*18 yaşından küçük iseniz aile onay formu doldurtmanız gerekmektedir.

Danışman Olmak için Başvurun

Danışmanlık ilişkisi profesyonellerin tecrübe ve tavsiyelerini aktarması ve danışanların büyüme ve gelişmelerine yardımcı olması için harika bir yoldur. Danışmanlık, fikir paylaşmak ve daha az deneyimli bir bireye ilerleme yolunda yardımcı olmayı sağlar.

Danışmanlık başkaları ile ağ, koçluk, dinleme, yönetim ve iletişim becerilerini ilerletmeyi sağlarken, ihtiyacı olan bir gence destek olmak için iyi bir fırsat sağlar. Danışmana kendini yansıtmak ve kritik liderlik deneyimlerini geliştirmek gibi imkanlar sunar. Danışmanlar da farklı bir bakış açısı sunabilen danışanlar sayesinde öğrenebilirler.

Danışmanlık yaparak:

  • Koçluk, dinleme, yönetim ve iletişim becerilerinizi geliştirmek için bir fırsat sağlayın.
  • Danışanlarla ağ kurun ve onlara fırsatlar sağlamaya yardımcı olun.
  • Kendi kariyer hedeflerinizin ve deneyimlerinizin başarısının yansımasına teşvik edin.
  • Bir danışana yardım etmenin memnuniyeti tadın!

Danışmanlık Programı Bursu

Danışmanlık Programı’ndan aktif olarak faydalanan danışanlara özel olan $250 değerindeki eğitim bursu ile ilgili detaylara sağdaki butondan ulaşabilirsiniz.