Mentoring

Danışmanlık Programı

Danışmanlık programımız, alanında yetkin danışmanlarımız ile desteğe, yönlendirmeye ve kariyeriyle ilgili sorularını sormaya ihtiyaç duyan danışanlarımızı bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Derneğimizde gönüllü olarak görev yapan danışmanlarımız, eğitim ve iş tecrübesi bakımından birbirinden farklı profillerde profesyonellerden oluşmaktadır.

Yazılım Mühendisi
Elektrik Elektronik Mühendisi
Makina- Mekatronik Mühendisi
Malzeme Mühendisi
Endüstri Mühendisi
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi
Siber Güvenlik Mühendisi
Biyomühendislik
Moleküler Bioloji ve Genetik
Tip
Kognitif Sinirbilim
Ekonimi
Uluslararası İlişkiler
Siyaset Bilimi
Psikoloji
Hukuk
Örgütsel Davranış
Yönetim Danışmanlığı
Spor Yönetimi
Finansal Denetim, Bankacılık, Finans
Çeviri Bölümü: Almanca Mütercim Tercümanlık

Danışmanlık Programı programa kabul edilen on öğrenci ile altı ay boyunca birebir ilgilenilecek şekilde tasarlanmıştır. Programa kabul edilen öğrenciler kariyer amaçlarına göre 2-3 kişilik gruplara ayrılır ve her gruba bir danışmanlık koçu atanır. Danışmanlık koçu danışan grubu ile belirli aralıklarda görüşerek, danışan grubunun ihtiyaçlarına göre çeşitli atölyeler (CV nasıl hazırlanır, niyet mektubu nasıl yazılır, davranışsal mülakatlarda nelere dikkat edilmelidir gibi) ve grup aktiviteleri belirler. Danışanların bu atölyelere katılımı ve aktiviteleri tamamlaması programı başarıyla tamamlaması açısından şarttır. Danışanlar bu süreçte genel sorularını danışmanlık koçlarıyla cevaplarken, aynı zamanda alanında yetkin danışmanlarımız ile kapalı sosyal ağımız üzerinden görüşmeler yapabilecek ve kariyerleri ile ilgili akıllarına takılan her türlü soruyu sorabileceklerdir.

Başvurular 1-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında devam etmektedir. Danışmanlık Programı’na kabul edilen öğrenciler en geç 25 Ağustos tarihine kadar duyurulacaktır. Danışmanlık Programı 1 Eylül 2019 tarihinde ilk toplantısıyla yeniden başlayacaktır.

Danışman Desteği Almak için Başvurun

Yeteneklerinizi geliştirmek, eğitim veya iş ile ilgili konularda tavsiye almak ve daha iyi bir gelecek için yardım almak veya ağ kurmak istiyorsanız, derneğimize başvurarak gönüllü danışmanlarımızla iletişime geçme olanağı kazanabilirsiniz.

Danışmanlarımız, yabancı dil konusunda yardım ve pratik yapma olanağı, teknik bilgi paylaşımı, iş alanında tecrübeler ve öneriler, kariyer tavsiyesi, öz geçmiş oluşturmada yardım, iş mülakatları ya da görüşmesi için destek, kişiler arası iletişim becerileri gibi geniş yelpazedeki konularda destek sunmaktadır.

Danışmanlık programından yararlanan kişiler:

  • Danışan/danışman etkileşimlerinin ötesinde; eleştirmeyen, tenkit etmeyen, ve de güvenilebilir, danışanın rahatça sorular sorabileceği ve yardım alabileceği bir ortamdan yararlanırlar.
  • Profesyonel ve mesleki becerilerin gelişimini sağlarlar.
  • Kişisel, sosyal ya da mesleki konularda kendilerine yön vermeyi daha rahat başarırlar.
  • Gelecekle ilgili konularda daha sağlam kararlar verirler.
  • Aldıkları destek ile, toplumun daha mutlu ve daha üretken bir parçası olurlar.

*18 yaşından küçük iseniz aile onay formu doldurtmanız gerekmektedir.

Danışman Olmak için Başvurun

Danışmanlık ilişkisi profesyonellerin tecrübe ve tavsiyelerini aktarması ve danışanların büyüme ve gelişmelerine yardımcı olması için harika bir yoldur. Danışmanlık, fikir paylaşmak ve daha az deneyimli bir bireye ilerleme yolunda yardımcı olmayı sağlar.

Danışmanlık başkaları ile ağ, koçluk, dinleme, yönetim ve iletişim becerilerini ilerletmeyi sağlarken, ihtiyacı olan bir gence destek olmak için iyi bir fırsat sağlar. Danışmana kendini yansıtmak ve kritik liderlik deneyimlerini geliştirmek gibi imkanlar sunar. Danışmanlar da farklı bir bakış açısı sunabilen danışanlar sayesinde öğrenebilirler.

Danışmanlık yaparak:

  • Koçluk, dinleme, yönetim ve iletişim becerilerinizi geliştirmek için bir fırsat sağlayın.
  • Danışanlarla ağ kurun ve onlara fırsatlar sağlamaya yardımcı olun.
  • Kendi kariyer hedeflerinizin ve deneyimlerinizin başarısının yansımasına teşvik edin.
  • Bir danışana yardım etmenin memnuniyeti tadın!

Danışmanlık Programı Bursu

Danışmanlık Programı’na kabul edilen on öğrenciye ilk üç aylarını başarıyla tamamladıklarında $100, sonraki üç aylarında programdan aktif olarak faydalandıkları koşulda $150 olmak üzere toplamda $250 değerinde burs sağlıyoruz.